Federacje

 

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Taekwon-do ITF - Książenice, 17.03.2018

Bardzo dobrze spisali się zawodnicy Taekwon-do ITF z ciechanowskiego  klubu LKS Matsogi podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Taekwon-do ITF,  które odbyły się w pięknym obiekcie „ Strefa Ruchu” w Książenicach w dniu 17.03.2018.

Zawody  były jednocześnie I eliminacją makroregionalną (woj. Mazowieckie oraz warmińsko-mazurskie) do Mistrzostw Polski Juniorów oraz Juniorów Młodszych.

 

            Wśród dzieci ( rocznik 2008-2009) najlepiej wypadła Natalia Kłobuszewska, która zdobyła dwa złote medale w konkurencji układów formalnych oraz technik specjalnych. Bardzo dobrze wypadł również Kamil Jeziorski, który zdobył brązowy medal w technikach specjalnych. Tuż za strefą medalową uplasowali się: Karol Wojciechowski w konkurencji układów formalnych 0-10 gup, Wiktoria Ponto oraz Dawid Bieńkowski w układach formalnych 9-8 gup.

            Wśród Juniorów młodszych( 14-16 lat) najlepiej zaprezentował się Daniel Prusiński, który po wygraniu 3 walk eliminacyjnych w kategorii wagowej do 58 kg dotarł do finału, gdzie jednak nie sprostał  Jakubowi Kołodziejakowi z Taewo Warszawa.

Srebrne medale zdobyli:

  • Daniel Prusiński – walki do 58 kg
  • Łukasz Adamiak – techniki specjalne

Brązowe medale zdobyli:

  • Jakub Sarnowski – walki do 58 kg

 

Wśród Juniorów( 17-18 lat) ciechanowscy zawodnicy osiągnęli następujące wyniki:

            Złote medale zdobyli:

  • Karolina Martynowycz – walki do 50 kg

Srebrne medale zdobyli:

  • Jakub Królikowski– układy formalne stopni uczniowskich 5-1 gup
  • Jakub Królikowski – walki do 50 kg

Brązowe medale zdobyli:

  • Kornel Korzybski – techniki specjalne

W turnieju wystartowało 154 zawodników z 10 klubów Mazowsza oraz Warmii i Mazur w tym 36 zawodników z LKS Matsogi Ciechanów.