Federacje

 

Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych Taekwon-Do ITF  –

Nowa Ruda Słupiec 18-20.05.2018

 

Podczas rozgrywanych w Nowej Rudzie Słupiec Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych (zawodnicy w wieku 14-16 lat) fenomenalnie spisał się młodziutki Patryk Załęski, który debiutując  wygrał 4 walki i zdobył brązowy medal w kategorii wagowej do 52 kg.

Podopieczny trenera Michał Korzybskiego będąc najmłodszym zawodnikiem wśród 27 zawodników startujących w tej kategoriiw pięknym stylu przebrnął przez pierwsze dwie walki eliminacyjne pokonując kolejno Krzysztofa Półkę z KKSW Lubin oraz Krystiana Wołynia z So San Białystok. W następnym pojedynku po dramatycznej dogrywce zwyciężył z Jakubem Filozofem z WSKT Wrocław. W pojedynku półfinałowym niestety nie dał rady Maksymilianowi Sonikowi z KAT Kraków, za to w kolejnym pojedynku decydującym o brązowym medalu pokonał jednogłośnie Jakuba Duszyńskiego z Bastionu Nowy Dwór Mazowiecki.

W noworudzkich zawodach wystartowali również Karolina Królikowska, Łukasz Adamiak i Daniel Prusiński, Tymoteusz Długozima i Jakub Sarnowski.

Młodzi wojownicy z ciechanowskiego klubu Taekwon-do bardzo dzielnie poczynali sobie na matach wygrywając w sumie 8 pojedynków i zdobywając 15 punktów  w ogólnopolskim systemie współzawodnictwa dzieci i młodzieży.

W zawodach  wystartowało 274 zawodników z 54 klubów.

Wyniki:

Brązowy medal

  • Patryk Załęski:  walki do 52 kg( 4 wygrane/ 1 przegrana)

Miejsca IX-XII

  • Karolina Królikowska: walki do 50 kg( 1/2)
  • Tymoteusz Długozima: układy formalne 6-2 kup
  • Łukasz Adamiak: walki pow. 70 kg 52 kg( 1/2)
  • Daniel Prusiński: walki do 58 kg(2/2)

Miejsca 17-32

  • Jakub Sarnowski: walki do 64 kg( 0/2)