Federacje

 

XIV Puchar Polski Seniorów i Juniorów w Taekwon-do

Ciechanów 6-8.03.2015

 

Tradycyjnie na inaugurację nowego sezonu Taekwon-do, wszyscy zawodnicy wzięli udział w kolejnej edycji Pucharu Polski, który w tym roku po raz kolejny odbył się w Ciechanowie. Pierwszy PP odbył się w 2002 roku w … Ciechanowie i trzynastokrotnie wygrywał go zespół z Lewartu Lubartów( na marginesie to „kolebka” Taekwon-do w Polsce), aż do tego roku! Tym razem po raz pierwszy w historii tej imprezy klasyfikację generalną wygrał inny klub, klub z miasta nad Łydynią!

 

LKS Matsogi Ciechanów reprezentowała liczna grupa 17 zawodników w grupie seniorów i 5 zawodników w niedzielnych zmaganiach juniorów. Oprócz tych najbardziej utytułowanych jak Ilony Omiecińskiej, braci Szwejkowskich, Andrzeja Reducha czy Magdaleny Kosobudzkiej z powodzeniem startowali nasi młodzi zawodnicy, a na szczególne wyróżnienie zasługuje zdobywca trzech medali Kacper Ząbczyk.

Klasą dla wszystkich był Paweł Szwejkowski, który wyraźnie pokazał swoim przeciwnikom, że w kolejnym  sezonie kategoria 63 kg ma jednego króla. Paweł wygrał bezapelacyjnie i w stylu godnym prawdziwego Mistrza.

W finale konkurencji układów IV Dan musiał jednak uznać wyższość brata Piotra i zadowolić się srebrnym medalem.

Po rocznej przerwie udanie powrócił Piotrek Pełka, który zdominował oczywiście konkurencję skocznościową jaką są techniki specjalne, zdobywając złoty medal.

Kolejne złoto przypadło w udziale przeżywającemu drugą młodość weteranowi mat Andrzejowi Reduchowi, który nie dał szans rywalom w konkurencji układów III Dan, a i w walkach do 63 kg „sprowadził na ziemię” kilku młodszych zawodników.

Poniżej oczekiwań wystąpiły nasze Panie, a w szczególności Ilona Omiecińska i Magdalena Kosobudzka, które po porażkach w eliminacjach musiały zadowolić się „bratobójczym” pojedynkiem o brązowy medal w wadze do 62 kg z którego zwycięsko wyszła Omiecińska.

XI Mazovia Master Cup

 

Programy szkoleniowe
Matsogi

Sponsorzy


 

 

 

 

 

 

Patronat medialny

 

 

 

Współpraca