Federacje

Mistrzostwa Świata TKD 2015 Jesolo, Włochy

W dniach 27-31 maja 2015 odbyły się XIX Mistrzostwa Świata w Taekwon-Do ITF.  W Mistrzostwach wzięło udział 1035 seniorów i juniorów  reprezentujących łącznie 54 państwa.

Polska Reprezentacja zajęła III miejsce w klasyfikacji generalnej zdobywając  40 medali w tym 8 złotych, 13 srebrnych oraz 19 brązowych W 67 osobowym składzie Reprezentacji Polski znalazło się pięcioro zawodników z ciechanowskiego klubu Taekwon-do ITF  LKS  MATSOGI Ciechanów: Ilona Omiecińska, Piotr i Paweł Szwejkowscy, Andrzej Reduch oraz juniorka Kinga Sadkowska.

Nasi zawodnicy mieli spory udział w pięknym sukcesie Polski, zdobywając indywidualnie 1 złoty i  1 srebrny medal oraz 5 srebrnych i 2 brązowe wraz z drużynami. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Ilona Omiecińska, która po raz pierwszy w swojej bogatej już karierze sięgnęła po tytuł Mistrzyni Świata! Ilona po drodze do tytułu walk 62 kg pokonała kolejno Jakkilę Jutta( Finlandia),  Lehane Sarah( Irlandia), Pannekoek Sabrina (Holandia), Miller Hanna Victoria (Norwegia) i w finale Fox Longdon(Anglia).

Największy sukces w swojej dotychczasowej karierze odniósł również Andrzej Reduch zdobywając srebrny medal w konkurencji układów formalnych III dan. Andrzej w stawce 42 zawodników i po wygraniu czterech pojedynków dopiero w finale musiał uznać wyższość reprezentanta Nowej Zelandii Canton Dane.  Paweł Szwejkowski w walkach do 63 kg już w pierwszym pojedynku  uległ po dramatycznej walce i dodatkowej dogrywce zawodnikowi gospodarzy Oliwa Simone. Piotr Szwejkowski w konkurencji układów formalnych IV-VI dan  po pokonaniu reprezentantów Chile i Anglii w walce o strefę medalową przegrał z reprezentantem Kanady Bujold Maxime. W odbywających się równocześnie Mistrzostwach Świata Juniorów, nasza jedyna zawodniczka Kinga Sadkowska w konkurencji walk do 45 kg po zwycięstwie nad zawodniczką z Kanady Poulin Megan, w drugiej walce uległa po wyrównanym pojedynku reprezentantce Irlandii Mooney Rebecca i odpadła z turnieju.