Federacje

 

Mistrzostwa Polski Seniorów w Taekwon-do ITF, Kłobuck 25-27.09.2015

Podobnie jak w latach ubiegłych, również tegoroczne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w Taekwon-do ITF okazały się bardzo udane dla ciechanowskich zawodników Taekwon-do ITF, którzy zdobyli aż cztery złote medale! Ten wynik pozwolił  zająć Matsogi Ciechanów wysokie trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej klubów tuż za  WSKT Wrocław i Taewo Warszawa.

Zgodnie z oczekiwaniami najlepiej wypadła aktualna Mistrzyni Świata  Ilona Omiecińska(II Dan), która wywalczyła dwa złote medale (w walkach do 62 kg oraz w układach II Dan) i została najlepszą zawodniczką Mistrzostw. Zawiódł niestety w walkach do 63 kg  Paweł Szwejkowski, który doznał porażki w finale  z Michałem Wawryniukiem (Lewart Lubartów)  i musiał zadowolić się tylko srebrnym medalem.  Na pocieszenie jednak zdobył złoto w  prestiżowych układach IV –VI Dan, gdzie w finale po raz kolejny okazał się lepszy od swojego brata Piotra Szwejkowskiego. Czwarty złoty medal wywalczyła  Drużyna męska Matsogi, która po raz trzeci z rzędu była bezkonkurencyjna w drużynowych układach formalnych, pokonując w finale drużynę Lewartu Lubartów. Bardzo dobrze wypadł również  Andrzej Reduch i Magdalena Kosobudzka,  którzy zdobyli srebrne medale w układach formalnych III dan. Cieszy powrót na maty Piotra Pełki( II dan), który zdobył brązowy medal w technikach specjalnych i był silnym punktem pierwszej drużyny w walkach.

 

Złote medale

 • Omiecińska Ilona - walki do 62 kg
 • Omiecińska Ilona – układy formalne II dan
 • Szwejkowski Paweł– układy formalne IV-VI Dan
 • Drużyna męska w układach formalnych ( Paweł Szwejkowski, Piotr Szwejkowski, Andrzej Reduch, Michał Rząsiński, Karol Nalewajk, rezerwa Piotr Pełka)

Srebrne medale

 • Szwejkowski Paweł – walki do 63 kg
 • Kosobydzka Magdalena – układy formalne III dan
 • Szwejkowski Piotr – układy formalne IV-VI dan
 • Reduch Andrzej – układy formalne III Dan

Brązowe medale

 • Piotr Pełka – techniki specjalne
 • Drużyna kobiet – walki drużynowe ( Ilona Omiecińska, Magdalena Kosobudzka, Kinga Sadkowska, Paulina Łączykowska, Justyna Mitkowska)
 • Druga Drużyna męska- w drużynowych układach formalnych( Maciej Morawski, Wiktor Nalewajk, Tomasz Jabłonowski, Michał Łukasiak , Kamil Czajkowski)

Medalowa klasyfikacji klubów:

lp

klub

złote

srebrne

brązowe

razem

1.

KWSW Taewo Warszawa

4

5

11

20

2.

WSKT Wrocław

4

3

4

11

3.

LKS Matsogi Ciechanów

4

3(1)

3

11

4.

MKS Lewart Lubartów

4

2

3

9

5.

KST  Głubczyce

3

1

3

7

 

Tegoroczne Mistrzostwa Polski Seniorów w których startowało 166 zawodników z 36 klubów, były ostatnim sprawdzianem przed Mistrzostwami Europy, które odbędą się w dniach 22-25 października w Glasgow(Szkocja).

XI Mazovia Master Cup

 

Programy szkoleniowe
Matsogi

Sponsorzy


 

 

 

 

 

 

Patronat medialny

 

 

 

Współpraca