Federacje

 

Mistrzostwa Europy Taekwon-Do ITF 2015 – Glasgow, Szkocja

 

W dniach 22-25 października 2015 odbyły się XXX Mistrzostwa Europy w Taekwon-Do ITF.  W Mistrzostwach wzięło udział 520 seniorów i juniorów  reprezentujących łącznie 23 państwa.Polska Reprezentacja zajęła I miejsce w klasyfikacji generalnej zdobywając  52 medale w tym 21 złotych, 12 srebrnych oraz 19 brązowych W 63 osobowym składzie Reprezentacji Polski znalazło się czworo zawodników z ciechanowskiego klubu Taekwon-do ITF  LKS  MATSOGI Ciechanów: Ilona Omiecińska, Piotr i Paweł Szwejkowscy oraz Andrzej Reduch. 

Piękny sukces odniósł  Andrzej Reduch, który został Mistrzem Europy w konkurencji układów formalnych III dan. Ciechanowianin pokonał kolejno Marcela z Rumunii, Austriaka MacCalluma, Sweina z Anglii, Kudashowa z Rosji i w finale drugiego reprezentanta Polski Marcina Wronowskiego. To pierwszy tytuł zdobyty przez Andrzeja i jak zapewnia będzie walczył o kolejne.

Aktualna  Mistrzyni Świata Ilona Omiecińska bez większych problemów przebrnęła przez eliminacje po pokonaniu rywalek ze Szwecji, Finlandii oraz  Irlandii. Dopiero w bardzo zaciętym zwycięskim pojedynku półfinałowym z Niemką Andreą Sinner, o wyniku zadecydowała dogrywka. Niestety  w finale wyczerpana wcześniejszym pojedynkiem Ilona nieoczekiwanie uległa  drugiej Reprezentantce Polski Karolinie Konik z Głubczyc. Pomimo wyjątkowo niekorzystnych  okoliczności towarzyszących walce finałowej oraz problemów zdrowotnych, pozostaje mały niedosyt, że nie udało się Ilonie zdobyć potrójnej korony w tym sezonie( Mistrzostwo Świata, Europy i Polski)

Paweł Szwejkowski w walkach do 63 kg w pierwszym pojedynku  pokonał po dramatycznej walce i dodatkowej dogrywce aktualnego Mistrza Świata i Europy Redzo Liutica ze Słowenii. Niestety w drugiej walce uległ doświadczonemu zawodnikowi Mattowi Cadlowi z Anglii i pożegnał się z turniejem. Paweł był sprawcą jednej z większych niespodzianek szkockiego championatu, szkoda, że nie potwierdził swojej wysokiej formy w kolejnym pojedynku.

Piotr Szwejkowski w konkurencji układów formalnych IV-VI dan  po pokonaniu reprezentantów Węgier i Grecji spotkał się w walce półfinałowej z utytułowanym Reprezentantem Francji Lylianem Doulay. Tym razem lepszy okazał się Francuz, który ostatecznie zdobył złoty medal, natomiast Piotrek  musiał zadowolić się brązowym.

Wyniki zawodników LKS Matsogi Ciechanów:

Ilona Omiecińska:

Indywidualnie

 • Srebrny  medal- walki do 62 kg.

Drużynowo

 • Złoty  medal  -drużynowe testy siły,
 • Złoty  medal -drużynowe walki,

            Andrzej Reduch:

Indywidualnie

 • Złoty  medal- układy formalne III dan.

Drużynowo

 • srebrny medal  -drużynowe układy formalne,

            Piotr Szwejkowski:

Indywidualnie

 • Brązowy medal-  układy formalne IV-VI dan

Drużynowo

 • Złoty  medal - drużynowe testy siły,
 • Srebrny medal - drużynowe układy formalne,

            Paweł Szwejkowski:

Indywidualnie

 • miejsce 5-8 układy formalne IV-VI dan.
 • Miejsce 5-8  walki do 63 kg

Drużynowo

 • srebrny medal - drużynowe układy formalne,

XI Mazovia Master Cup

 

Programy szkoleniowe
Matsogi

Sponsorzy


 

 

 

 

 

 

Patronat medialny

 

 

 

Współpraca