Federacje

 

Puchar Polski  Taekwon-Do ITF  –  Rybnik 11-13.03.2016

  

Rewelacyjnie spisali się zawodnicy Taekwon-do z ciechanowskiego  klubu LKS Matsogi podczas turnieju inaugurującego sezon w najbardziej  prestiżowej federacji  Taekwon-do ITF. W Rybniku złoty medal w układach IV –VI dan wywalczył weteran mat Piotr Szwejkowski, a do Kadry Narodowej na kwietniowe Mistrzostwa Europy w Tampere zostali powołani również: Ilona Omiecińska, Paweł Szwejkowski i Andrzej Raduch.

 

Zwycięstwo Piotra było bezapelacyjne, ciechanowianin wykonując bezbłędnie swoje układy nie pozostawił cienia szans swoim konkurentom wśród których był m. in. rodzony brat- bliźniak Paweł, który musiał zadowolić się tylko brązowym medalem. Bracia Szwejkowscy to ścisła czołówka europejska w konkurencji układów formalnych, podobnie jak Andrzej Reduch(aktualny Mistrz Europy)  który niestety z powodu silnej infekcji nie mógł wystartować w rybnickim Pucharze. 

 Bardzo dobrą dyspozycję zaprezentowała również Ilona Omiecińska(aktualna Mistrzyni Świata) w walkach do 62 kg. Ciechanowianka przebrnęła jak burza przez eliminacje, a w finale po bardzo wyrównanej i emocjonującej walce sędziowie orzekli remis, a w  rundzie dodatkowej więcej szczęścia u sędziów miała po raz kolejny rewelacyjna Karolina Konik z Głubczyc.

Słabiej wypadła Magdalena Kosobudzka, która przegrała pierwszą walkę i odpadła z turnieju, natomiast w układach III dan  zdobyła  brązowy medal.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje tym razem utalentowany junior Kacper Ząbczyk, który po wygraniu trzech pojedynków uległ dopiero w walce o strefę medalową najlepszemu zawodnikowi  Pucharu Polski Maciejowi Żukowi z Legnicy. Jednak Kacper nie załamał się tym niepowodzeniem i zdobył srebrny medal w konkurencji układów formalnych kolorowych pasów, a  następnego dnia w turnieju juniorów zdobył jeszcze dwa brązowe medale w układach oraz w technikach specjalnych.

Wyniki Seniorzy

Piotr Szwejkowski: I m-ce – układy IV-VI dan,

Ilona Omiecińska: II m-ce – walki 62 kg, III m-ce – układy III dan,

Magdalena Kosobudzka:  III m-ce - układy III dan,

Paweł Szwejkowski: III m-ce – układy IV-VI dan,

Kacper Ząbczyk: II m-ce  – układy kolorowe pasy,

Wyniki Juniorzy

Kacper Zabczyk: III – układy kolorowe pasy, III – techniki specjalne,

            W rybnickim Pucharze Polski  wystartowało 161 seniorów z 36 klubów  i 132 juniorów z  32 klubów. Matsogi reprezentowali również: Kinga Sadkowska, Zuzanna Ząbczyk, Paulina Łączykowska, Mateusz Sadkowski, Maciej Morawski, Kamil Czajkowski i Marcin Kosiński.

XI Mazovia Master Cup

 

Programy szkoleniowe
Matsogi

Sponsorzy


 

 

 

 

 

 

Patronat medialny

 

 

 

Współpraca