Federacje

Mistrzostwa Polski Juniorów Taekwon-Do ITF  –
Kłobuck 21.05.2016

Najlepszym zawodnikiem XXV Mistrzostw Polski Juniorów w Taekwon-do ITF został zawodnik LKS Matsogi Ciechanów Kacper Ząbczyk, który w pięknym stylu pokonał wszystkich swoich przeciwników w układach formalnych oraz walkach do 68 kg.

Na kłobuckich matach Kacper Ząbczyk osiągnął sukces o jakim marzy każdy młody sportowiec! Po fenomenalnych pojedynkach zdobył dwa złote medale pokonując 10 przeciwników w dwóch jakże odmiennych  konkurencjach: układów formalnych oraz w walce sportowej. Kacper w swoich pojedynkach niejednokrotnie popisał się iście ułańską fantazją wygrywając swoje pojedynki w ostatnich sekundach.

Najbardziej dramatyczny przebieg miała  walka o wejście do strefy medalowej z Patrykiem Łukasiewiczem z KKSW Lubin, która zakończyła się wygraną Kacpra dopiero po dodatkowej rundzie. W półfinale pokonał obdarzonego bardzo dobrymi warunkami fizycznymi ( ponad 200 cm wzrostu) jak na tą kategorię wagową  reprezentanta KTT Łódź Sebastiana Wdowiaka, a w finale doświadczonego Patryka Bejma z Dragona Janów.

Na uwagę zasługują jeszcze brązowe medale zdobyte przez Kingę Sadkowską w walkach do 50 kg oraz Annę Szpadzik w najniższej kategorii wagowej do 45 kg. Łącznie zawodnicy klubu znad Łydyni wygrywając w sumie aż 16 pojedynków zdobyli 66 punktów co pozwoliło zająć 4 miejsce w klasyfikacji punktowej Mistrzostw Polski.

W zawodach  wystartowało 132 zawodników z 41 klubów.

Za  trzy tygodnie nasi zawodnicy będą walczyć w Białej Podlaskiej, gdzie na obiektach  AWF rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców, a do boju ruszy aż 13 zawodników z Mistrzynią Świata na czele- Iloną Omiecińską!