Federacje

 

XXIX Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w Taekwon-Do ITF  – Biała Podlaska 10-12.06.2016

Dwa złote, 4 srebrne i 4 brązowe medale przywieźli z  XXIX Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w Taekwon-do ITF zawodnicy LKS Matsogi Ciechanów.

Podobnie jak w latach ubiegłych, również tegoroczne Mistrzostwa Polski okazały się bardzo udane dla ciechanowskiego klubu, którego zawodnicy zdobyli w sumie 10 medali, co pozwoliło na zajęcie czwartego miejsca w klasyfikacji generalnej klubów.

Zgodnie z przewidywaniami  najlepiej wypadli Piotr i Paweł Szwejkowscy, Andrzej Reduch, Ilona Omiecińska oraz Piotr Pełka. Bracia Szwejkowscy zdominowali układy formalne IV-VI Dan po raz kolejny spotykając się w finale, tym razem lepszy okazał się Piotrek i to jemu przypadł w udziale złoty medal. Drugi złoty medal zdobył Andrzej Reduch, który w pięknym stylu pokonał w finale układów III Dan  aktualnego Mistrza Europy Marcina Wronowskiego z Lubartowa. Dobrze zaprezentowała się również aktualna Mistrzyni Świata  Ilona Omiecińska(III Dan), która wywalczyła dwa srebrne medale (w walkach do 62 kg oraz w testach siły). Pomimo porażki w finale walk z Karoliną Konik, Ilona  jak zwykle pokazała, że nadal aspiruje do obrony tytułu mistrzowskiego w przyszłorocznych Mistrzostwach Świata.

Bardzo dobry start zaliczył Piotr Pełka( II dan), który zdobył srebrny medal w walkach do 85 kg pokonując po drodze do finału aktualnego Mistrza Europy Jakuba Kalinowskiego z Kraśnika. Piotrek był również podporą naszej drużyny w walkach drużynowych, gdzie dopiero po dogrywce do pierwszego trefienia nasza drużyna przegrała z faworyzowanym Lewartem Lubartów.

Wyniki zawodników LKS Matsogi Ciechanów:

Złote medale

  • Szwejkowski Piotr– układy formalne IV-VI Dan,
  • Reduch Andrzej – układy formalne III Dan,

Srebrne medale

  • Omiecińska Ilona - walki do 62 kg,
  • Omiecińska Ilona – testy siły,
  • Szwejkowski Paweł– układy formalne IV-VI Dan,
  • Piotr Pełka- walki do 85 kg,

Brązowe medale

  • Kosobudzka Magdalena – układy formalne III dan
  • Drużyna kobiet – walki drużynowe ( Ilona Omiecińska, Magdalena Kosobudzka, Kinga Sadkowska)
  • Drużyna męska w układach formalnych ( Paweł Szwejkowski, Piotr Szwejkowski, Andrzej Reduch, Michał Rząsiński, Michał Korzybski, rezerwa Piotr Pełka)
  • Rząsiński Michał – układy formalne III Dan,

Medalowa klasyfikacji klubów:

lp

klub

złote

srebrne

brązowe

razem

1.

MKS Lewart Lubartów

7

5

2

14

2.

WSKT Wrocław

5

0

0

5

3.

GKT Gdańsk

2

7

6

15

4.

LKS Matsogi Ciechanów

2

4

4

10

5.

KST  Głubczyce

2

2

2

6

 

Tym startem zawodnicy Matsogi zakończyli sezon wiosenny, który należy zaliczyć do bardzo udanych, gdyż również  w młodszych grupach wiekowych juniora, juniora młodszego oraz młodzika zawodnicy klubu znad Łydyni  zdobywali liczne medale ze złotymi włącznie oraz wywalczyli 100 punktów w systemie współzawodnictwa dzieci i młodzieży.

 

XI Mazovia Master Cup

 

Programy szkoleniowe
Matsogi

Sponsorzy


 

 

 

 

 

 

Patronat medialny

 

 

 

Współpraca