Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików
w Taekwon-do ITF
II eliminacja do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych oraz Juniorów
Jabłonna 08.04.2017r
W sobotę 8 kwietnia w Hali widowiskowo-sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w podwarszawskiej Jabłonnie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Taekwon-do ITF , których gospodarzem był LKS Lotos Jabłonna.Turniej zgromadził na starcie 183 młodych zawodników z 9 klubów woj. mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego. W turnieju bardzo dobrze wypadli młodzi zawodnicy ciechanowskiego klubu Taekwon-do Matsogi Ciechanów, którzy zanotowali kilka cennych zwycięstw, a na szczególne wyróżnienie zasługują Natalia Kania, Zuzanna Ząbczyk oraz Mateusz Sadkowski, którzy zostali najlepszymi zawodnikami Mistrzostw w swoich kategoriach wiekowych.
Wyniki młodzików( 11-13 lat):
Złote medale
- Filip Nowak – techniki specjalne chłopców,
Srebrne medale
- Oliwia Zdancewicz – układy formalne powyżej 6 kup,
Brązowe medale
- Aleksandra Głowa – układy formalne do 8 kup,
- Jakub Skierkowski – układy formalne do 8 kup,
Z licznej 27 osobowej drużyny Matsogi wysokie miejsca punktowane wśród młodzików zajęli również: Milena Krzykowska, Julia Winiarska, Alicja Reduch, Julia Więckowska, Alicja Jaroszewska, Michał Janicki, Karol Kwiatkowski, Mikołaj Łyszkowski, Dominik Pierzynowski, Jakub Sarnowski, Maksym Grzelak, Aleksander Oporski oraz Jakub Sarnowski.
W II eliminacjach do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych i Juniorów wystartowało 12 reprezentantów naszego klubu.
Wyniki juniorów młodszych( 14-16 lat)
Złote medale
- Karolina Królikowska – walki do 42 kg,
- Natalia Kania – walki do 60 kg,
- Karolina Martynowycz – techniki specjalne dziewcząt,
- Łukasz Adamiak – walki do 70 kg,
Srebrne medale
- Daria Dzilińska – walki do 46 kg,
- Natalia Kania – techniki specjalne dziewcząt,
- Natan Hajduk – walki do 70 kg
Brązowe medale
- Karolina Martynowycz – walki do 46 kg,
- Daria Dzilińska – techniki specjalne dziewcząt,
- Jakub Marczak – walki do 58 kg
- Daniel Prusiński – walki do 58 kg
- Łukasz Adamiak – techniki specjalne chłopców,
- Daniel Prusiński – techniki specjalne chłopców,
Wyniki juniorów( 17-18 lat)
Złote medale
- Zuzanna Ząbczyk – walki do 55 kg,
- Zuzanna Ząbczyk – techniki specjalne dziewcząt,
- Mateusz Sadkowski – układy formalne chłopców stopni uczniowskich kup,
- Mateusz Sadkowski – walki powyżej 75 kg,
- Mateusz Sadkowski – techniki specjalne chłopców
Srebrne medale
- Zuzanna Ząbczyk – układy formalne dziewcząt stopni uczniowskich kup
- Kornel Korzybski – układy formalne chłopców stopni uczniowskich kup,
- Kornel Korzybski – techniki specjalne chłopców,
Do tegorocznych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, które odbędą się w Głubczycach zakwalifikowało się 9 zawodników naszego klubu, natomiast do Mistrzostw Polski Juniorów, które odbędą się w Dąbrowie Białostockiej zakwalifikowało się 3 zawodników.
Tak dobre rezultaty naszych zawodników są w dużej mierze zasługą trenerów Matsogi: Pawła Szwejkowskiego IV Dan, Andrzeja Reducha III Dan, Michała Rząsińskiego III Dan i Michała Korzybskiego VI Dan.