Federacje

 

            Mistrzostwa Świata Taekwon-Do ITF 2017 – Dublin, Irlandia.

W dniach 10-15 października 2017 odbyły się XX Mistrzostwa Świata w Taekwon-Do ITF.  W Mistrzostwach wzięło udział 1051 seniorów i juniorów  reprezentujących łącznie 49 państw.

Polska Reprezentacja zajęła V miejsce w klasyfikacji generalnej zdobywając  26 medali w tym 4 złote, 8 srebrnych oraz 14 brązowych.

 W 60 osobowym składzie Reprezentacji Polski znalazło się 2 wychowanków trenera Michała Korzybskiego: Piotr Szwejkowski( KAN Pułtusk) oraz  Andrzej Reduch reprezentujący LKS Matsogi Ciechanów.

 

 

Po zakończeniu kariery sportowej przez jedyną Mistrzynię Świata z Ciechanowa Ilonę Omiecińską ( Jesolo, 2015) , nasze nadzieje medalowe pokładaliśmy w doświadczonych zawodnikach Andrzeju Reduchu oraz Pawle i Piotrze Szwejkowskich.

Niestety z przyczyn osobistych w Mistrzostwach nie wystartował aktualny wicemistrz Europy Paweł Szwejkowski, który zaliczany był do grona faworytów w konkurencji układów formalnych IV-VI Dan.

Wicemistrz Świata sprzed 2 lat Andrzej Reduch w konkurencji układów formalnych III Dan przeszedł spokojnie przez eliminacje pokonując kolejno Jamie Wiliamsa( Irlandia) oraz Marcosa Encine( Paragwaj). W walce o strefę medalową po bardzo wyrównanym pojedynku Andrzej niestety  uległ  zawodnikowi Norwegii Espenowi Drange.

W stawce 43 zawodników Andrzej pokazał Taekwon-do na najwyższym światowym poziomie, był w życiowej formie i pomimo doskonałej prezentacji swojego układu,  troszeczkę zabrakło  tzw sportowego szczęścia w pojedynku z Norwegiem.

Drugi Ciechanowianin Piotr Szwejkowski aktualnie reprezentujący KAN Pułtusk, w konkurencji układów formalnych IV-VI Dan  niestety w pierwszym pojedynku uległ Maxime Bujold( Kanada), natomiast szczęście uśmiechnęło się do Piotra w konkurencjach drużynowych, gdzie wraz z drużyną zdobył srebrny medal w testach siły.

Wszystkich naszych zawodników będziemy mogli zobaczyć już niebawem w Ciechanowie podczas XI edycji Masters Mazovia Cup, która odbędzie się w dniach 17-19 listopada 2017 w hali widowisko-sportowej MOSiR przy ul. 17 Stycznia 60.

Klasyfikacja Generalna Mistrzostw Świata:

  1. Irlandia -  10  złotych, 8 srebrnych, 10 brązowych
  2. Nowa Zelandia – 8 złotych, 6 srebrnych, 13 brązowych
  3. Rosja – 8 złotych, 1 srebrny, 9 brązowych
  4. Rumunia – 6 złotych, 6 srebrnych, 4 brązowe
  5. 5.      Polska – 4 złote, 8 srebrnych, 14 brązowych

 

XI Mazovia Master Cup

 

Programy szkoleniowe
Matsogi

Sponsorzy


 

 

 

 

 

 

Patronat medialny

 

 

 

Współpraca