Federacje

XI Międzynarodowy Turniej Taekwon-do

Masters Mazovia  Cup 2017

W dniach 18-19 listopada 2017 r. w miejskiej  hali widowiskowo-sportowej MOSiR w Ciechanowie odbyła się kolejna XI edycja Międzynarodowego Turnieju Taekwon-do Masters Mazovia Cup.

Zawody rozegrano pod  patronatem Prezydenta Miasta Ciechanów Pana Krzysztofa Kosińskiego.

Tegoroczna edycja MMC zgromadziła na starcie rekordową liczbę zawodników 515 zawodników( w ubiegłym roku startowało 273 zawodników) z 45 klubów polskich oraz z Rosji, Białorusi, Łotwy, Ukrainy, Mołdawii oraz Irlandii.

Ciechanowskie zawody były ostatnią ważną imprezą Taekwon-do w tym roku, co przyczyniło się do rekordowej frekwencji i udziału wielu świetnych zawodników. Pojedynki rozgrywano na pięciu polach walki, a publiczność mogła podziwiać wiele widowiskowych akcji.

Z ciechanowskich zawodników na szczególne wyróżnienie zasługuje Karolina Królikowska, która świetnie spisała się w walkach do 45 kg pokonując zdecydowanie  kolejno trzy przeciwniczki i tym samym zdobyła złoty medal. Jest to pierwszy sukces międzynarodowy  tej młodej utalentowanej zawodniczki. Klasę potwierdził po raz kolejny Andrzej Reduch, który w pięknym stylu zwyciężył w układach III dan, a Paweł Szwejkowski zdobył srebrny medal w prestiżowej konkurencji układów formalnych stopni mistrzowskich  IV Dan przegrywając w finale z bratem Piotrem Szwejkowskim.

Bardzo dobrze spisał się również Przemysław Łukasiak, który wygrywając w walkach powyżej 85 kg oraz zdobywając srebro w układach  formalnych został najlepszym zawodnikiem wśród seniorów kolorowych pasów. Na wyróżnienie zasługuje również Mateusz Sadkowski, który zdobył złoty medal w układach formalnych kolorowych pasów. Świetna postawa ciechanowskich zawodników pozwoliła zająć klubowi Matsogi Ciechanów bardzo wysokie 6 miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów.

5.      Robert Ceranowski – układy formalne kolorowe pasy 9-7 kup

W sumie w zawodach startowało 33 zawodników reprezentujących LKS Matsogi Ciechanów.

Szczegółowe wyniki:

Zawody zostały zorganizowane przy wsparciu Urzędu Miasta w Ciechanowie oraz firmy POLMLEK z Pułtuska. Patronat medialny nad imprezą sprawowali: Tygodnik Ciechanowski, KRDP oraz Telewizja internetowa TV Ciechanów, a organizatorami byli LKS Matsogi Ciechanów oraz MOSiR Ciechanów.