Federacje

Otwarte Mistrzostwa Warszawy w  Taekwon-do ITF -25.11.2017

Bardzo dobrze spisali się zawodnicy z ciechanowskiego klubu LKS Matsogi podczas Otwartych Mistrzostw Warszawy w Taekwon-do ITF,które odbyły się w hali Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Warszawie w dniu 25.11.2017.

Bardzo liczna (47 zawodników) drużyna z Ciechanowa rywalizowała o medale z licznymi klubami warszawskimi oraz z Mińska Mazowieckiego, Legionowa, Nowego Dworu Mazowieckiego, Piaseczna i Grodziska Mazowieckiego. W najmłodszych kategoriach wiekowych najlepiej spisały się dziewczynki Natalia Kłobuszewska oraz Nikola Chumięcka, które zdominowały konkurencje skocznościowe zdobywając złoty i srebrny medal w technikach specjalnych. Bardzo wysoki poziom panował w konkurencjach technicznych układów formalnych, tym bardziej na uwagę zasługuje brązowy medal wywalczony przez 8 letniego Szymona Kreft. Wśród Juniorów młodszych oraz juniorów bardzo dobrze spisało się rodzeństwo Karolina i Jakub Królikowscy, którzy zwyciężyli w walkach. Karolina oprócz zwycięstwa  w walkach w kategorii wagowej do 45 kg zdobyła również brązowy medal w technikach specjalnych, natomiast jej brat Kuba w dobrym stylu pokonał kolejno dwóch rywali i zwyciężył w wadze do 50 kg. Na uwagę zasługuje jeszcze zwycięstwo Łukasza Adamiaka w wadze ciężkiej do 75 kg, który pokonał w finale kolegę klubowego Natana Hajduka. Podsumowując sportową wyprawę do stolicy należy uznać za udaną, a biorąc pod uwagę rekordową liczbę ponad 250 zawodników, medale zdobyte przez ciechanowian naprawdę są cenną zdobyczą i będą zajmować zaszczytne miejsce w ich kolekcjach.