Federacje

 

Międzynarodowy Turniej Taekwon-Do ITF  –
Latvia Cup 2018, Ryga 16-18.02.2018

Obiecująco  spisała się 15 osobowa ekipa klubu Taekwon-do znad Łydyni LKS Matsogi Ciechanów w Międzynarodowym Turnieju Taekwon-do ITF na Łotwie zdobywając kilka cennych miejsc medalowych, ale przede wszystkim kolejne doświadczenie, które niebawem powinno zaprocentować podczas kolejnych startów krajowych i międzynarodowych.

W tym roku na Łotwie startowała rekordowa liczba ponad 400 zawodników z Rosji, Białorusi, Łotwy, Ukrainy, Anglii, Kazahstanu, Uzbekistanu oraz Polski. Turniej z roku na rok jest  lepiej obsadzony i coraz bardziej wymagający.

W młodszych kategoriach wiekowych najlepiej radzili sobie  najbardziej doświadczeni zawodnicy, którzy w ubiegłym roku startowali również na Łotwie jak  Alicja Jaroszewska, Aleksandra Nałęcz czy Alicja Reduch, wygrywając w swoich koronnych konkurencjach.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje Alicja Jaroszewska, która w dobrym stylu pokonała dwie rywalki z Białorusi oraz Łotwy i zdobyła złoty medal w walkach.

Kolejne wyróżnienie należy się dwóm zawodnikom: Natan Hajduk oraz Łukasz Adamiak, którzy spotkali się w finale wagi ciężkiej juniorów. Ostatecznie złoty medal przypadł w udziale Hajdukowi, ale pojedynki tych zawodników są bardzo wyrównane.

W konkurencjach technicznych najlepiej wypadli zdobywając złote medale następujący zawodnicy:

  1. Reduch Alicja, techniki specjalne dzieci
  2. Prusiński Daniel, techniki specjalne juniorów
  3. Długozima Tymoteusz, układy formalne juniorów
  4. Rydzewska Anita, techniki specjalne kadetek
  5. Martynowycz Karolina, techniki specjalne juniorek

Nasi młodzi wojownicy radzili sobie bardzo dzielnie, często stając na najwyższym stopniu podium. Oczywiście nie wszystkim udała się ta sztuka, ale na pewno wszyscy zdobyli nieocenione doświadczenie, które  zaprocentuje w kolejnych startach.

Już niebawem niezwykle trudny start i sprawdzian możliwości naszych zawodników, gdyż w Pucharze Polski startują najlepsi z najlepszych w Polsce. Turniej będący bezpośrednią kwalifikacją do Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy po raz drugi  odbędzie się w Mykanowie, malowniczo położonej miejscowości pod Częstochową w terminie 2-4 marca.

 

XI Mazovia Master Cup

 

Programy szkoleniowe
Matsogi

Sponsorzy


 

 

 

 

 

 

Patronat medialny

 

 

 

Współpraca