Federacje

Międzynarodowy Turniej Taekwon-Do ITF  – Latvia Cup 2019, Ryga 15-17.02.2019

Bardzo dobrze  spisała się 20 osobowa ekipa klubu Taekwon-do znad Łydyni LKS Matsogi Ciechanów w Międzynarodowym Turnieju Taekwon-do ITF na Łotwie zdobywając oprócz przysłowiowego „worka medali”,  przede wszystkim kolejne tak ważne w sportach walki niezwykle cenne doświadczenie, które niebawem powinno zaprocentować podczas kolejnych startów krajowych i międzynarodowych.

W tym roku na Łotwie startowała rekordowa liczba ponad 400 zawodników z Rosji, Białorusi, Łotwy, Ukrainy, Anglii, Kazachstanu, Uzbekistanu, Afganistanu oraz Polski. Turniej z roku na rok jest  lepiej obsadzony i coraz bardziej wymagający.

W młodszych kategoriach wiekowych dzieci 11-12 lat najlepiej poradziła sobie Nikola Chumięcka, która zdobyła aż 5 złotych medali wygrywając wszystkie konkurencje w swojej kategorii wiekowej.

Na wyróżnienie wśród kadetów zasługuje Patryk Załęski, który zwyciężył w konkurencji układów formalnych oraz walk do 54 kg i Filip Nowak, który również zwyciężył w konkurencji układów formalnych oraz walkach do 60 kg.

Wśród juniorów najlepiej wypadła Maria Krupińska która zdobyła dwa złote medale w konkurencji układów formalnych oraz technik specjalnych oraz  Jakub Marczak który zdobył dwa srebrne medale w konkurencji układów formalnych  oraz walkach do 64 kg.

Natomiast wśród seniorów Karolina Martynowycz zwyciężyła w konkurencji technik specjalnych, a w walkach zdobyła srebro. Bardzo dobrze spisał się  Kornel Korzybski, który zwyciężył w układach formalnych stopni 2-1 kup.

Dzięki bardzo dobrym wynikom zawodników w klasyfikacji klubowej LKS Matsogi Ciechanów zajął 2 miejsce przegrywając nieznacznie z białoruskim klubem Kaskad z Mińska.

Już niebawem niezwykle trudny start i sprawdzian możliwości naszych zawodników, gdyż w Pucharze Polski startują najlepsi z najlepszych w Polsce. Turniej będący bezpośrednią kwalifikacją do Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w Inzell ( Niemcy)   odbędzie się w Nowej Rudzie-Słupiec  w terminie 1-3 marca.