Federacje

XXVIII Mistrzostwa  Polski  Juniorów, I Mistrzostwa Polski Młodzieżowców w Taekwon-Do ITF  –Biała Podlaska 10-11.05.2019

Bardzo dobrze spisali się zawodnicy z ciechanowskiego  klubu Taekwon-do ITF LKS Matsogi Ciechanów, którzy zdobyli dwa medale na podlaskich matach. Tegoroczne Mistrzostwa Polski Juniorów i młodzieżowców rozegrane zostały na imponujących obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej.

W kategorii juniorów( 17-18 lat) najlepiej wypadł Daniel Prusiński, który zdobył srebrny medal w konkurencji walk do 56 kg. Daniel po wygraniu kolejno pojedynków z Markiem Romańskim Avasatare Brzeg Dolny, następnie z Krzysztofem Serafinem z Nowej Rudy i o wejście do finału po bardzo emocjonującym pojedynku i dogrywce pokonał Erwina Szypułę z Taewo Warszawa. W  finale dało znać o sobie zmęczenie po wcześniejszej wyczerpującej walce i Daniel musiał uznać wyższość Michała Łobacza z RAT Radzyń Podlaski. Zdobycie srebrnego medalu na Mistrzostwach Polski to największy sukces Daniela w dotychczasowej karierze.  Na podlaskich matach startowali również Jakub Królikowski i Karolina Martynowycz. Kuba Królikowski po przejściu do wyższej kategorii wagowej 56 kg niestety nie sprostał w pierwszej walce Kacprowi Sygule z Lotos Jabłonna, po wygranej walce repasażowej z Mateuszem Sakiewiczem z Virtus Łomazy, niestety w kolejnym pojedynku decydującym o brązowym medalu przegrał z Erwinem Szypułą  z Taewo Warszawa. Karolina Martynowycz po nieudanym starcie w walkach, była bliska zdobycia medalu w konkurencji technik specjalnych. Niestety w dogrywce decydujący skok nie był zbyt udany i ostatecznie uplasowała się na 5 miejscu.

W kategorii młodzieżowców( 19-21 lat) dobrą tegoroczną passę podtrzymał Kornel Korzybski, który zdobył kolejny, tym razem brązowy medal w konkurencji układów formalnych  dywizji pasów kolorowych. Ciechanowianin w tym roku nie schodzi z podium zdobywając medale na najważniejszych turniejach w Polsce i za granicą.

Trenerami ciechanowskich zawodników są Michał Korzybski VI dan oraz Michał Rząsiński III dan.

W tegorocznych Mistrzostwach Polski wystartowało ponad 180 zawodników z 46 klubów wyłonionych podczas eliminacji międzywojewódzkich.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Polskiego Związku Taekwon-do pod linkiem: