Federacje

 

Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych Taekwon-Do ITF  –

Nowa Ruda Słupiec 24-26.05.2019

Podczas rozgrywanych w Nowej Rudzie -Słupiec Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych (zawodnicy w wieku 14-16 lat) fenomenalnie spisała się dwójka zawodników z ciechanowskiego klubu Taekwon-do Matsogi Ciechanów: Karolina Królikowska i Patryk Załęski, którzy zdobyli srebrne medale w konkurencji walk.

 

Doskonałą formę zaprezentowała Karolina Królikowska, która zdobyła srebrny medal w walkach do 50 kg. Pokonując kolejno Alicję Kędzię z Respekt Rzeszów,  Nikolę Sobechowicz z Virtuz Łomazy, i w półfinale Maję Kosmowską z GKT Gdańsk. Natomiast w finale po dobrym pojedynku  nieznacznie uległa Julii Bulskiej z KS Dragon Janów.

Równie dobrze co Karolina zaprezentował się Patryk Załęski, który w pierwszym pojedynku pokonał Filipa Grzybowskiego z UKS Pyzdry, a następnie Patryka Kulmę z KAT Kraków. W półfinale pokonał w dość gładko Gabriela Grabka z Wojownika Kłobuck. W finale po emocjonującym pojedynku niestety przegrał z Michałem Trilem z MKT Mińsk Mazowiecki.

O medal „otarło” się jeszcze  dwóch zawodników z Ciechanowa Jakub Marczak i Filip Nowak, którzy w walkach w kategorii wagowej do 64 kg minimalnie przegrali pojedynki repasażowe o brązowy medal.

Kuba w pierwszej walce  pokonał Jakuba Duszyńskiego NKSW Bastion Nowy Dwór Mazowiecki, a następnie  Krzysztofa Sztukowskiego WSKT Wrocław, przegrał po emocjonującej wyrównanej walce i dodatkowej dogrywce z Pawłem Telengą z UKS Pionier Panki . Filip Nowak w pierwszym pojedynku  wygrał z Krystianem Wołyniem z So-San Białystok, a następnie z Leonem Błocianem z WSKT Wrocław, natomiast  przegrał z Yaroslav Dubovyk z GKT Gdańsk.

Nieznacznej porażki doznał również w walce repasażowej o brązowy medal z Grzegorzem Pawlakiem z PSKT Poznań.

W noworudzkich zawodach wystartował również debiutujący w wadze super ciężkiej  Dominik Pierzynowski, który  w pierwszym pojedynku przegrał z Dominikiem Kosmowskim z GKT Gdańsk, natomiast w repasażach uległ Kamilowi Krukowi z KAT Kraków.

Generalnie podopieczni Michał Korzybskiego i Michała Rząsińskiego bardzo dobrze wypadli na matach Dolnego Śląska wygrywając w sumie 13 pojedynków i zdobywając 21 punktów  w ogólnopolskim systemie współzawodnictwa dzieci i młodzieży.

W zawodach  wystartowało 288 zawodników z 54 klubów.

Wyniki:

srebrny medal

Karolina Królikowska:  walki do 50 kg( 4 wygrane/ 1 przegrana)

Patryk Załęski:  walki do 52 kg( 4 wygr/ 1 przegr)

Miejsce V

Filip Nowak: walki do 64 kg (2/2)

Miejsce IX

Jakub Marczak: walki do 64 kg( 2/2), układy formalne (1/1)

 

Miejsca 9-16

Jakub Marczak:  układy formalne (1/1)

 

Miejsce XVII

Dominik Pierzynowski: walki powyżej 70 kg( 0/2)

 

Szczegółowe wyniki można znaleźć pod linkiem: https://www.sportdata.org/taekwondo_itf/set-online/veranstaltung_info_main.php?active_menu=calendar&vernr=184#a_eventhead

XI Mazovia Master Cup

 

Programy szkoleniowe
Matsogi

Sponsorzy


 

 

 

 

 

 

Patronat medialny

 

 

 

Współpraca