Federacje

Puchar Polski  Taekwon-Do ITF  – Nowa Ruda 28.02-01.03.2020

Bardzo dobrze spisali się młodzi zawodnicy z ciechanowskiego  klubu Taekwon-do  LKS Matsogi Ciechanów podczas turnieju inaugurującego sezon krajowy w najbardziej  prestiżowej federacji  Taekwon-do ITF. W Nowej Rudzie dwa srebrne  medale wywalczyła w walkach do 50 kg Karolina Królikowska, a jej koledzy z drużyny Matsogi również zdobyli kilka cennych krążków.

Walcząca w dywizji czarnych pasów młodziutka Ciechanowianka(16 lat) debiutując w kategorii seniorek poradziła sobie nadspodziewanie dobrze pokonując w drodze do finału 3 dużo starsze od siebie zawodniczki z Janowa, Gdańska i Wrocławia. W finale nie sprostała utytułowanej Patrycji Piętak z WSKT Wrocław. Podobny scenariusz był następnego dnia w walkach juniorek, gdzie Karolina dość gładko pokonała swoje dwie przeciwniczki w eliminacjach z Radzynia Podlaskiego i Lubartowa, by w finale spotkać się z Julią Bulską z Dragona Janów. Po wyrównanym pojedynku Karolina nieznacznie uległa wielokrotnej Reprezentantce Polski i ostatecznie zdobyła kolejny srebrny medal.

Swoim udanym występem Karolina bardzo zbliżyła się do awansu do Kadry Polski na majowe Mistrzostwa Europy w Bartysławie( Słowacja).

Na wyróżnienie oprócz Karoliny, zasługuje także Daniel Prusiński, który również zdobył dwa medale, tyle że brązowe.

Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę w walkach juniorów do 56 kg  na drodze Daniela do finału stanął zawodnik z Krakowa Maciej Sonik, który dwukrotnie pokonał ciechanowianina. Tym samym Daniel musiał zadowolić się dwoma brązowymi medalami.( walki 57 kg seniorów, walki 56 kg juniorów).

Kolejny brązowy medal zdobył Jakub Królikowski( 18 lat), który w walce o wejście do finału kategorii wagowej  do 57 kg seniorów uległ Erykowi Urbanowi z SAT Jawor.

Kornel Korzybski( 21 lat) specjalizujący się w konkurencji układów formalnych po pokonaniu 2 rywali w dywizji kolorowych pasów, dopiero w pojedynku o strefę medalową uległ  Michałowi Jano ze Sparty Głubczyce.

W noworudzkim Pucharze w drużynie Matsogi debiutował również młodziutki Kuba Sarnowski(16 lat), który w walkach do 68 kg juniorów, przegrał swoje pierwsze dwa pojedynki i pożegnał się z turniejem.

W tegorocznym Pucharze Polski  wystartowało ponad 307 zawodników 42 klubów.