Federacje

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Taekwon-do ITF,  Grodzisk Mazowiecki 07.03.2020

Bardzo dobrze spisali się zawodnicy Taekwon-do ITF z ciechanowskiego  klubu LKS Matsogi podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Taekwon-do ITF,  które odbyły się w nowej hali Szkoły Podstawowej nr 5 w Grodzisku Mazowieckim w dniu 07.03.2020.

Podopieczni trenerów Michała Korzybskiego i Michała Rząsińskiego zdobyli pierwsze punkty w rankingu do Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych, które odbędą się w maju pod auspicjami Polskiego Związku Taekwon-do, ale najbardziej cieszą sukcesy najmłodszych dzieci!

Świetnie zaprezentowały się dzieci z Matsogi ( roczniki 2010-2011) , które w bardzo licznie obsadzonych  konkurencjach przez dzieci z klubów Warszawy, Legionowa, Grodziska Mazowieckiego, Piaseczna, Nowego Dworu Mazowieckiego i Mińska Mazowieckiego zdobywali medale dla Ciechanowa w tym również złote. Najlepiej wypadł Franek Wynimko, który został najlepszym zawodnikiem turnieju zdobywając złoty medal w konkurencji technik specjalnych i brązowy medal w konkurencji układów formalnych. Złote medale w konkurencji układów formalnych zdobyli również Maria Zdunek oraz Kacper Chmielowski. Dzięki świetnej postawie najmłodszych  LKS Matsogi zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji klubowej dzieci zdobywając 3 złote, dwa srebrne i dwa brązowe medale.

• Wachnik Jan – układy formalne

Licznej grupie naszych młodych zawodników nie udało się przebić do strefy medalowej, jednak jestem przekonany, że niebawem również niektórzy z nich będą stawać na podium, dzięki systematycznym treningom i doświadczeniu zdobywanym na kolejnych zawodach.

Wśród dzieci startowali również: Jakub Michalski, Marceli Pawłowski, Szymon Majewski, Antoś Tomczak, Daria Zimowska, Maria Szymańska, Julian Żmijewski i Wojciech Rulka.

W grodziskim turnieju wystartowało 125 dzieci z 9 klubów Mazowsza  w tym 26 zawodników z LKS Matsogi Ciechanów.

Wśród Juniorów (17-18 lat) najlepiej zaprezentowała się  Karolina Królikowska, która zdobyła złoty medal w walkach do 50 kg pokonując w finale koleżankę z Reprezentacji Polski Annę Pentz z Taewo Warszawa. Daniel Prusiński po bardzo dobrym, wyrównanym pojedynku niestety nieznacznie przegrał z kolegą z Reprezentacji Polski Jakubem Kołodziejakiem również  z Taewo Warszawa i zdobył brązowy medal w walkach do 62 kg.