Federacje

 

Spotkanie z Panią Minister Sportu Joanną Muchą

Na warszawskim „Towarze”, przy ul. Łazienkowskiej 6 A, w dniu 29 maja 2013 miała miejsce bardzo miła uroczystość: spotkanie Reprezentacji Polski Taekwon-Do, która w dniach 3-5 maja b.r. brała udział w Mistrzostwach Europy Taekwon-do Juniorów i Seniorów, w Skovde w Szwecji z panią Joanną Muchą - Minister Sportu i Turystyki.

W spotkaniu wzięło udział 64 uczestników Mistrzostw z 74 osobowej delegacji. Spotkanie rozpoczęło się przywitaniem pani Joanny Muchy z wszystkimi uczestnikami. W trakcie, którego prosiła o przedstawienie krótkiego rezime sukcesów sportowych każdego. 

W imieniu Polskiego Związku Taekwon-Do Mistrz Tadeusz Łoboda – prezes zarządu Związku, przywitał panią Minister i podziękował za zorganizowanie spotkania. W swoim wystąpieniu nawiązał krótko do historii Taekwon-do w Polsce oraz jej aktualnego potencjału. Następnie wyróżnił dwoje zawodników określając ich „ikonami” Taekwon-Do; Jarosława Suskę, pięciokrotnego Mistrza Świata, 20-krotnego Mistrza Europy i 21 krotnego Mistrza Polski oraz Joannę Paprocką, trzykrotną indywidualną Mistrzynię Świata w walkach, ośmiokrotną mistrzynię Europy. Nawiązał też do osiągnięć Związku akcentując, że zwycięstwo w Szwecji było 21. zwycięstwem Polski w klasyfikacji medalowej na starym kontynencie i że prawdopodobnie jest to ewenement w skali kraju, a może nawet świata. Powiedział, że na sali jest dużo więcej zarówno Mistrzów Świata jak i Europy, ale ze względu na ramy czasowe trudno przy tak licznej grupie przedstawić wszystkich. Potem przedstawił najwyższych zawodników, legitymujących się co najmniej 190 cm wzrostu, następnie zawodników, którzy najliczniej reprezentowali kluby z Wrocławia, Lubartowa, Legnicy, Warszawy i Ciechanowa.

XI Mazovia Master Cup

 

Programy szkoleniowe
Matsogi

Sponsorzy


 

 

 

 

 

 

Patronat medialny

 

 

 

Współpraca