Federacje

Mistrzostwa Europy Taekwon-Do ITF – Skovde 2013- Podsumowanie

W dniach 3 - 5 maja 2013 odbyły się XXVIII Seniorów i XIX Juniorów Mistrzostwa Europy Taekwon-Do ITF w Skovde w Szwecji. W Mistrzostwach wzięło udział 506 zawodników, w tym 298 seniorów i 208 juniorów reprezentujących łącznie 26 państw. Polska zdeklasowała inne państwa zdobywając aż 58 medali w tym aż 20 złotych. Wygrała tym samym
w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Starego Kontynentu. Bardzo dobrze wystąpili również zawodnicy LKS  MATSOGI Ciechanów.

Wielkim sukcesem Reprezentacji Polski zakończyły się  Mistrzostwa Europy w Taekwon-do ITF. Spory udział w tym sukcesie mieli zawodnicy ciechanowskiego klubu Taekwon-do LKS Matsogi Ciechanów, którzy zdobyli 2 srebrne medale indywidualnie, oraz walnie przyczynili się do sukcesu drużynowego. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Ilona Omiecińska, która po bardzo dobrym pojedynku oraz kontrowersyjnym werdykcie sędziów, uległa w finale walk do 62 kg. swojej utytułowanej koleżance z Kadry Polski Joannie Paprockiej. Piotr Pełka udowodnił po raz kolejny swoje predyspozycje skocznościowe zdobywając srebrny medal w konkurencji technik specjalnych.