Federacje

 

Michał Korzybski - Prezes i założyciel Matsogi Ciechanów

HISTORIA TAEKWON-DO W Ciechanowie

Początki Taekwon-do w Ciechanowie przypadają na początek 1988 roku. Pierwotnie klub nosił nazwę TKKF Promyk Ciechanów, dopiero w lutym 2003 roku zmienił nazwę na LKS Matsogi Ciechanów, którego założycielem oraz trenerem został mgr Michał Korzybski (III DAN). Periodyzacja istnienia klubu sportowego LKS Matsogi Ciechanów:

Marzec 1988

Przy Ognisku TKKF Promyk w Ciechanowie rozpoczynają się pierwsze treningi, pod okiem instruktora Dariusza Ćwiklińskiego z Działdowa (wówczas I dan ), zajęcia odbywają się w Sali gimnastycznej SP 6( obecnie gimnazjum nr 3). W 2 grupach ćwiczy kilkadziesiąt osób m.in. Dariusz Płoski, Jacek Lewandowski, Agnieszka Kozłowska i Michał Korzybski (niebawem pierwsze czarne pasy w Ciechanowie).

22 maj 1988

Odbywa się pierwszy egzamin na stopnie szkoleniowe: Agnieszka Kozłowska, Michał Korzybski, Dariusz Płoski, Jacek Lewandowski, Krzysztof i Marcin Kwiatkowscy otrzymują 8 kup wśród licznej grupy zdających.

Lipiec 1988

Pierwszy obóz Taekwon-do w Szczuplinach niedaleko Działdowa, prowadził Kowalkowski Zbigniew, wówczas I Dan (w tym okresie czołowy zawodnik w kraju w kat. wagowej do 80 kg.).

20 luty 1989

Trzeci egzamin, tym razem wyróżniające się osoby zdają na 6 kup m.in. Agnieszka Kozłowska, Michał Korzybski, Dariusz Płoski, Jacek Lewandowski, Krzysztof i Marcin Kwiatkowscy.

25-26 luty 1989

Ogólnopolski Turniej Taekwon-do Seniorów organizuje Dariusz Ćwikliński pod egidą TKKF Promyk Ciechanów. W zawodach startuje cała czołówka kraju wraz z Krzysztofem Pajewskim pierwszym polskim Mistrzem Świata (1988 Budapeszt), w wadze do 71 kg.

Lipiec 1989

Odbywa się obóz w Unierzyżu, po którym najlepsi adepci otrzymali stopień 4 i 3kup.

Luty 1990

Egzaminy na czerwone pasy, po raz pierwszy egzaminuje Koreańczyk Choi Dae Yong.

Maj 1990

Ciechanów gości najlepszych w kraju seniorów, TKKF Promyk jest organizatorem III Mistrzostw Polski Seniorów, z miejscowych zawodników nikomu nie udało się zdobyć medalu.

Maj 1991

Pierwsze czarne pasy w Ciechanowie! Pomyślnie zdają egzamin: Agnieszka Kozłowska, Dariusz Płoski (w tym czasie prowadzi treningi) oraz Jacek Lewandowski.

31 maj 1992

Na czarny pas zdaje Michał Korzybski, (po odbyciu zasadniczej służby wojskowej) i rozpoczyna prowadzenie treningów.

Maj 1993

Po raz pierwszy startuje drużyna (Dariusz Płoski, Michał Korzybski, Jacek Lewandowski, Hubert Olszewski i Jarosław Polak) na Mistrzostwach Polski Seniorów w Stroniu Śląskim, która pokonuje Lublin i przegrywa ze Startem Olsztyn. Jacek Lewandowski zdobywa srebrny medal w walkach powyżej 80 kg. Przegrywając w finale z Piotrem Szymanowskim z Wrocławia, a Michał Korzybski brązowy medal w kat. wag. 71 kg.

Grudzień 1994

Po udanym egzaminie Hubert Olszewski zdobywa czarny pas – I dan Taekwon-do.

marzec 1995

W seminarium z gen. Choi Hong Hi w Warszawie bierze udział Michał Korzybski i Dariusz Płoski.

Czerwiec 1995

Podczas Mistrzostw Polski seniorów w Szczecinku Hubert Olszewski zdobywa srebrny medal w wadze do 71 kg.

Listopad 1995

Pierwszy złoty medal dla Ciechanowa na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Kołobrzegu zdobyty przez Adama Pachulskiego w kat. Wag. 58 kg.

Maj 1996

Złoty medal zdobywa na Mistrzostwach Polski Juniorów młodszych w Nowym Targu w konkurencji technik specjalnych Piotr Rzeźniczak.

Czerwiec 1996

Michał Korzybski zdaje egzamin na II dan TKD.

Maj 1998

Na Olimpiadzie Młodzieży w Śremie Małgorzata Kowalska zdobywa brązowy medal w walkach do 57 kg.

1999r.

Jeden z najlepszych dotychczasowych sezonów dla ciechanowskiego Taekwon-do: zawodnicy zdobywają złote medale na Mistrzostwach Polski we wszystkich kategoriach wiekowych , Tomasz Kołakowski na MP seniorów w Olsztynie do 54 kg. Radek Pingielski na MP juniorów w Radzyniu Podlaskim do 52 kg. Na Olimpiadzie Młodzieży w Lubartowie Małgorzata Kowalska w walkach do 57 kg i Andrzej Reduch w walkach do 60 kg i układach formalnych.

Grudzień 1999

Czarne pasy po udanym egzaminie w Lublinie zdobywają Tomek Kołakowski i Andrzej Reduch.

Marzec 2000

Trener Michał Korzybski zostaje trenerem Kadry woj. Mazowieckiego w Taekwon-do.

Listopad 2000

Pierwszy wyjazd drużyny z Ciechanowa na międzynarodowe zawody do Włoch: Piotr i Paweł Szwejkowscy, Tomasz Kołakowski, Andrzej Reduch, Małgorzata Kowalska, Przemek Włodkowski i trener Michał Korzybski.

Czerwiec 2001

Srebrny medal zdobywa Andrzej Reduch w walkach do 63 kg na Mistrzostwach Polski Juniorów w Lubinie.

Kwiecień 2002

Ciechanów odwiedza i przeprowadza 3 dniowe seminarium Mistrz Ri Myong. Chol.

Grudzień 2002

Trener Michał Korzybski zdaje na III dan w Lublinie, oraz zostaje powołany przez Zarząd PZTKD na trenera Reprezentacji Polski Kobiet.

17 luty 2003

Powstaje nowy klub Taekwon-do pod nazwą LKS Matsogi Ciechanów, którego założycielem i trenerem jest Michał Korzybski.

Kwiecień 2003

Podczas Mistrzostw Europy w chorwackiej Rijece brązowy medal w walkach powyżej 70 kg zdobywa Łukasz Bieńkowski.

1-3 maj 2003

Na Olimpiadzie młodzieży w Kielcach, LKS Matsogi Ciechanów zdobywając 36 pkt. zajmuje 4 m-ce w klasyfikacji klubowej, a Kamil Falęcki zostaje najlepszym zawodnikiem Olimpiady zdobywając złoto w walkach pow. 66 kg. i srebro w konkurencji Technik specjalnych.

Lipiec 2006

Ilona Omiecińska zostaje indywidualną Mistrzynią Świata juniorek w walkach w kat. wagowej do 63 kg. Turniej odbył się w Hondurasie.

Maj 2007

Na Mistrzostwach Świata w Kanadzie Ilona Omiecińska potwierdza swój prymat na świecie, zdobywając złoty medal w walkach indywidualnych w kat. do 63 kg.

Listopad 2007

Odbywa się pierwsza edycja międzynarodowego turnieju Mazovia Cup organizowana przez klub Matsogi Ciechanów. Turniej odbywa się corocznie, w 2010 roku odbyła się 4 edycja zawodów.

Czerwiec 2008

Drużyna seniorów Matsogi Ciechanów na Mistrzostwach Polski Seniorów w Białej Podlaskiej zdobywa brązowy medal w układach drużynowych.

Czerwiec 2009

Drużyna seniorów w składzie (Piotr i Paweł Szwejkowscy, Piotr Pełka, Kamil Falęcki, Michał Rząsiński) zdobywa na Mistrzostwach Polski Seniorów dwa brązowe medale w układach i walkach drużynowych.

Czerwiec 2010

Trener Michał Korzybski zdaje w Lublinie egzamin na V Dan.

Maj 2010

Piotr Szwejkowski na Mistrzostwach Europy w Szwecji zdobywa złoty medal w konkurencji układów formalnych III Dan.

Październik 2011

Drużyna seniorów w składzie (Piotr i Paweł Szwejkowscy, Piotr Pełka, Kamil Falęcki, Michał Rząsiński, Andrzej Reduch) zdobywa na Mistrzostwach Polski w Rybniku dwa medale, brąz w walkach drużynowych, srebro w układach drużynowych.

XI Mazovia Master Cup

 

Programy szkoleniowe
Matsogi

Sponsorzy


 

 

 

 

 

 

Patronat medialny

 

 

 

Współpraca