Federacje

Międzynarodowy Turniej Taekwon-Do ITF  –
Latvia Cup 2018, Ryga 16-18.02.2018

Obiecująco  spisała się 15 osobowa ekipa klubu Taekwon-do znad Łydyni LKS Matsogi Ciechanów w Międzynarodowym Turnieju Taekwon-do ITF na Łotwie zdobywając kilka cennych miejsc medalowych, ale przede wszystkim kolejne doświadczenie, które niebawem powinno zaprocentować podczas kolejnych startów krajowych i międzynarodowych.

3.      Wyjazd: zbiórka o godz. 8.30 (planowany wyjazd ok. godz. 9.00) w dniu 20.07 (piątek), parking przy hali MOSiR –Mazovia ul. Kraszewskiego 8

Przyjazd: powrót w dniu 30.07.2017( poniedziałek)  parking przy hali MOSiR –Mazovia ul. Kraszewskiego 8, ok. godz. 16.00 4. Koszt uczestnictwa wynosi 1200 złotychod osoby

(Wyżywienie- 3 posiłki dziennie, zakwaterowanie - pokoje dwu-trzy-cztero osobowe z łazienką, transport, koszty dydaktyczne, wycieczka do Koszalina, 2 koszulki

Ciechanów 9.12.2017 r.

Tegoroczny Gwiazdkowy Turniej Taekwon-do  zgromadził na starcie rekordową liczbę  160 młodych adeptów Taekwon-do z Ciechanowa, Przasnysza, Pułtuska oraz Gąsocina.

W turnieju brały udział dzieci w wieku od 4 do 12 lat, rywalizacja odbywała się na 8 planszach w trzech konkurencjach: konkurencjach sprawnościowych, układach formalnych oraz walkach. Nad przebiegiem konkurencji czuwali trenerzy Andrzej Reduch, Michał Rząsiński, Paweł Szwejkowski i Piotr Szwejkowski. Oficjalnego Otwarcia dokonała Pani Barbara Kamińska -Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Ciechanowie oraz Michał Korzybski – prezes LKS Matsogi Ciechanów. Tradycyjnie podczas otwarcia nastąpił pokaz grupy wyczynowej, która zademonstrowała wiele widowiskowych technik Taekwon-do, wzbudzając zachwyt u najmłodszych oraz aplauz publiczności. Podczas rywalizacji sportowej nie brakowało emocji, a licznie zgromadzona publiczność, spontanicznie reagowała na pierwsze kroki stawiane na macie przez najmłodszych adeptów Taekwon-do.  Zawodom towarzyszyła świąteczna atmosfera, co podkreślała odświętna dekoracja sali oraz Mikołaj  rozdający medale i prezenty.

Najlepszymi zawodnikami w poszczególnych grupach wiekowych zostali:

W grupie wiekowej dzieci 4-6 lat- najlepszym zawodnikiem został Bartosz Łyszkowski SP 4 Ciechanów.

W rocznikach 7-8 lat najlepszy okazał się Alan Wiśniewski SP 4 Ciechanów

W rocznikach 9-10 lat najlepszym zawodnikiem wśród chłopców okazał się Kacper Gadomski z Przasnysza, a wśród dziewcząt Nikola Chumięcka SP 4 Ciechanów.

W roczniku 11-12 lat najlepszą zawodniczką została Maria Krupińska SP Gąsocin, a wśród chłopców Oskar Lewandowski SP 7 Ciechanów.

Zawody odbyły się w  hali sportowej  Szkoły Podstawowej nr 4, a duży wkład w organizację imprezy miał Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ciechanowie.

Otwarte Mistrzostwa Warszawy w  Taekwon-do ITF -25.11.2017

Bardzo dobrze spisali się zawodnicy z ciechanowskiego klubu LKS Matsogi podczas Otwartych Mistrzostw Warszawy w Taekwon-do ITF,które odbyły się w hali Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Warszawie w dniu 25.11.2017.

Bardzo liczna (47 zawodników) drużyna z Ciechanowa rywalizowała o medale z licznymi klubami warszawskimi oraz z Mińska Mazowieckiego, Legionowa, Nowego Dworu Mazowieckiego, Piaseczna i Grodziska Mazowieckiego. W najmłodszych kategoriach wiekowych najlepiej spisały się dziewczynki Natalia Kłobuszewska oraz Nikola Chumięcka, które zdominowały konkurencje skocznościowe zdobywając złoty i srebrny medal w technikach specjalnych. Bardzo wysoki poziom panował w konkurencjach technicznych układów formalnych, tym bardziej na uwagę zasługuje brązowy medal wywalczony przez 8 letniego Szymona Kreft. Wśród Juniorów młodszych oraz juniorów bardzo dobrze spisało się rodzeństwo Karolina i Jakub Królikowscy, którzy zwyciężyli w walkach. Karolina oprócz zwycięstwa  w walkach w kategorii wagowej do 45 kg zdobyła również brązowy medal w technikach specjalnych, natomiast jej brat Kuba w dobrym stylu pokonał kolejno dwóch rywali i zwyciężył w wadze do 50 kg. Na uwagę zasługuje jeszcze zwycięstwo Łukasza Adamiaka w wadze ciężkiej do 75 kg, który pokonał w finale kolegę klubowego Natana Hajduka. Podsumowując sportową wyprawę do stolicy należy uznać za udaną, a biorąc pod uwagę rekordową liczbę ponad 250 zawodników, medale zdobyte przez ciechanowian naprawdę są cenną zdobyczą i będą zajmować zaszczytne miejsce w ich kolekcjach.

W dniach 18-19 listopada 2017 r. w miejskiej  hali widowiskowo-sportowej MOSiR w Ciechanowie odbyła się kolejna XI edycja Międzynarodowego Turnieju Taekwon-do Masters Mazovia Cup.

Zawody rozegrano pod  patronatem Prezydenta Miasta Ciechanów Pana Krzysztofa Kosińskiego.

Tegoroczna edycja MMC zgromadziła na starcie rekordową liczbę zawodników 515 zawodników( w ubiegłym roku startowało 273 zawodników) z 45 klubów polskich oraz z Rosji, Białorusi, Łotwy, Ukrainy, Mołdawii oraz Irlandii.

Ciechanowskie zawody były ostatnią ważną imprezą Taekwon-do w tym roku, co przyczyniło się do rekordowej frekwencji i udziału wielu świetnych zawodników. Pojedynki rozgrywano na pięciu polach walki, a publiczność mogła podziwiać wiele widowiskowych akcji.

Z ciechanowskich zawodników na szczególne wyróżnienie zasługuje Karolina Królikowska, która świetnie spisała się w walkach do 45 kg pokonując zdecydowanie  kolejno trzy przeciwniczki i tym samym zdobyła złoty medal. Jest to pierwszy sukces międzynarodowy  tej młodej utalentowanej zawodniczki. Klasę potwierdził po raz kolejny Andrzej Reduch, który w pięknym stylu zwyciężył w układach III dan, a Paweł Szwejkowski zdobył srebrny medal w prestiżowej konkurencji układów formalnych stopni mistrzowskich  IV Dan przegrywając w finale z bratem Piotrem Szwejkowskim.

Bardzo dobrze spisał się również Przemysław Łukasiak, który wygrywając w walkach powyżej 85 kg oraz zdobywając srebro w układach  formalnych został najlepszym zawodnikiem wśród seniorów kolorowych pasów. Na wyróżnienie zasługuje również Mateusz Sadkowski, który zdobył złoty medal w układach formalnych kolorowych pasów. Świetna postawa ciechanowskich zawodników pozwoliła zająć klubowi Matsogi Ciechanów bardzo wysokie 6 miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów.