Federacje

Zawodnicy z ciechanowskiego  klubu Taekwon-do LKS Matsogi startowali w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików Taekwon-do ITF,  które odbyły się w dniu 22.05.2021 hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 w Pułtusku

W międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików ( 11-13 lat) wystartowało 12 reprezentantów z Matsogi, wśród których najlepiej wypadli medaliści w konkurencjach technicznych: Natalia Kłobuszewska, Wiktoria Ponto, Kamil Jeziorski i Szymon Kreft.

Miejsca punktowane zajęli również: Dawid Bieńkowski, Kacper Chmielowski, Franciszek Wynimko, Janek Krupiński i Marcel Pawłowski.

W lekko osłabionym składzie( brak Patryka Załęskiego i Filipa Nowaka) wystartowali  zawodnicy z ciechanowskiego  klubu LKS Matsogi podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Taekwon-do ITF,  które odbyły się w dniu 24.04.2021 hali Zespołu Szkół w Mińsku Mazowieckim.

Po miesięcznej przerwie spowodowanej pandemią w Mińsku Mazowieckim rozegrano przełożone zawody, które wcześniej nie mogły się odbyć ze względu na wprowadzone ograniczenia. W międzywojewódzkich Mistrzostwach Dzieci ( 9-10 lat) wystartowało 16 reprezentantów z Matsogi, wśród których najlepiej wypadli brązowi medaliści w konkurencjach technicznych: Maria Szymańska w konkurencji skoków ( 38 startujących zawodniczek),  Rafał Bruliński oraz Bartłomiej Kijewski w konkurencji układów formalnych. Pozostałym dzieciom pomimo ambitnej postawy nie udało się przebić do strefy medalowej, najbliżej były dziewczynki Natalia Kaźmierczak, Marysia Zdunek oraz Izabela Damięcka, które odpadły po dogrywkach.

Bardzo dobrze spisali się zawodnicy z ciechanowskiego  klubu Taekwon-do  LKS Matsogi Ciechanów podczas Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieżowców w Bystrzycy Kłodzkiej zdobywając w sumie 8 medali w tym ten najcenniejszy złoty!

Na szczególne wyróżnienie zasługuje Karolina Królikowska II dan, która zdobyła złoty medal w walkach do 56 kg i została Mistrzynią Polski Młodzieżowców. Karolina zdobyła jeszcze srebrny medal w konkurencji układów formalnych II dan oraz brązowy w walkach do 55 kg juniorów. Cenne dwa medale zdobył brat Kaoliny Jakub Królikowski, który sprawił dużą niespodziankę w konkurencji układów formalnych zdobywając srebrny medal  i brązowy w walkach do 57 kg młodzieżowców. Kolejne dwa medale zdobył Jakub Marczak, który zarówno wśród juniorów jak i młodzieżowców zdobył brązowy medal. Bardzo dobrze spisał się również Patryk Załęski, który zdobył srebrny medal w walkach juniorów do 56 kg przegrywając w finale nieznacznie z Franciszkiem Łosiem ( PSKT Poznań). Dzięki  bardzo dobrej postawie  Patryk Załęski otrzymał powołanie na wrześniowe konsultacje Reprezentacji Polski. Na chwilę obecną to trzeci zawodnik Matsogi Ciechanów ( Królikowska Karolina-junior, Prusiński Daniel- senior) mający realne szanse na udział w październikowych Mistrzostwach Europy w Hiszpanii.

Zebranie organizacyjne dla rodziców dzieci zapisanych do nowej grupy odbędzie się w dniu 9.09.2020 ( środa) godz. 17.00, hala Mazovia MOSiR ul. Kraszewskiego 8.

Uwaga! Prosimy o wcześniejsze podanie informacji sms pod nr 607133234( trener Michał Korzybski) : imię i nazwisko dziecka, wiek, tel kontaktowy.
Zebranie dotyczy tylko osób, których dzieci będą trenować na hali Mazovii.
Osoby, których dzieci będą trenować w SP 4 proszę kontaktować się z trenerem Michałem Rząsińskim tel. 667 412 454

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Taekwon-do ITF,  Grodzisk Mazowiecki 07.03.2020

Bardzo dobrze spisali się zawodnicy Taekwon-do ITF z ciechanowskiego  klubu LKS Matsogi podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Taekwon-do ITF,  które odbyły się w nowej hali Szkoły Podstawowej nr 5 w Grodzisku Mazowieckim w dniu 07.03.2020.

Podopieczni trenerów Michała Korzybskiego i Michała Rząsińskiego zdobyli pierwsze punkty w rankingu do Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych, które odbędą się w maju pod auspicjami Polskiego Związku Taekwon-do, ale najbardziej cieszą sukcesy najmłodszych dzieci!

pandemia koronawirusa COVID-19 całkowicie odmieniła nasze życie. Niemal w każdym jego aspekcie następują zmiany. Trenerzy Matsogi chcąc dbać o zdrowie uczestników zawiesili treningi we wszystkich grupach, które funkcjonowały w naszym klubie. Nie mniej jednak dokładamy wszelkich starań, aby ten czas nie był czasem straconym. Na bieżąco staramy się utrzymywać z Państwem kontakt, wierząc, że już niedługo ponownie spotkamy się na sali. Od początku tego trudnego okresu nasza kadra trenerska prowadzi cykl szkolenia na tyle, na ile jest to możliwe. Zdecydowaliśmy się również na treningi w formie on-line, które na żywo oraz jako relacja są emitowane za pośrednictwem FACEBOOK'A. Każdy z Was ma możliwość uczestnictwa w tych zajęciach, do czego serdecznie zachęcam. Wiem, że do prawidłowej egzystencji szczególnie w tym trudnym czasie każda forma ruchu dla Was i Waszych dzieci ma szczególne znaczenie, dlatego  zachęcam do udziału w tych zajęciach. Pozwoli nam to podtrzymać formę i w miarę szybko wrócić do normalnych treningów po odwołaniu kwarantanny.  Jednocześnie chciałbym Was zapewnić, że na chwilę obecną zaplanowana przez klub LETNIA AKDEMIA TAEKWON-DO nie jest odwołana. Wierzę również, że planowane na czerwiec egzaminy szkoleniowe uda się bezpiecznie przeprowadzić.

Z uwagi na zaistniałą sytuację i brak możliwości bezpośredniego uczestnictwa w zajęciach taekwon-do w naszej sali DO JANG, pragnę przekazać, że składki członkowskie są dobrowolne do końca czasu trwania zawieszenia treningów.

W tym miejscu chciałbym poinformować Państwa, że wszystkie dobrowolne składki członkowskie w okresie kwietniowej kwarantanny chcemy przekazać Wojewódzkiemu Szpitalowi Specjalistycznemu w Ciechanowie jako pomoc w walce z epidemią. Z góry dziękuję za okazane wsparcie.

Pozdrawiam serdecznie, życząc jednocześnie dużo zdrowia oraz zapraszam do treningów zdalnych.

Taekwon-do trenujemy z pasją!

Prezes LKS Matsogi Ciechanów

Michał Korzybski

Puchar Polski  Taekwon-Do ITF  – Nowa Ruda 28.02-01.03.2020

Bardzo dobrze spisali się młodzi zawodnicy z ciechanowskiego  klubu Taekwon-do  LKS Matsogi Ciechanów podczas turnieju inaugurującego sezon krajowy w najbardziej  prestiżowej federacji  Taekwon-do ITF. W Nowej Rudzie dwa srebrne  medale wywalczyła w walkach do 50 kg Karolina Królikowska, a jej koledzy z drużyny Matsogi również zdobyli kilka cennych krążków.

Walcząca w dywizji czarnych pasów młodziutka Ciechanowianka(16 lat) debiutując w kategorii seniorek poradziła sobie nadspodziewanie dobrze pokonując w drodze do finału 3 dużo starsze od siebie zawodniczki z Janowa, Gdańska i Wrocławia. W finale nie sprostała utytułowanej Patrycji Piętak z WSKT Wrocław. Podobny scenariusz był następnego dnia w walkach juniorek, gdzie Karolina dość gładko pokonała swoje dwie przeciwniczki w eliminacjach z Radzynia Podlaskiego i Lubartowa, by w finale spotkać się z Julią Bulską z Dragona Janów. Po wyrównanym pojedynku Karolina nieznacznie uległa wielokrotnej Reprezentantce Polski i ostatecznie zdobyła kolejny srebrny medal.