Federacje

 

Mistrzostwa Świata Taekwon-Do ITF – Benidorm, Hiszpania 2013


27 medali Mistrzostw Świata w Taekwon-Do ITF zdobyli w Benidorm reprezentanci Polski – 14 wywalczyli seniorzy, a 13 juniorzy. W łącznej klasyfikacji medalowej Polska uplasowała się na pierwszej pozycji (po raz czwarty w historii). Wynik osiągnięty na hiszpańskich matach należy uznać za wielki sukces polskiego Taekwon-Do ITF na Świecie. Reprezentanci Polski – seniorki, seniorzy i juniorzy - zostali najlepszymi drużynami Mistrzostw Świata. Polska została wybrana najlepszym państwem w kategorii seniorów. W zawodach rywalizowało 1042 sportowców z 55  państw.

 

Ciechanowscy kibice mogą być dumni, gdyż reprezentujący nasz kraj  zawodnicy Matsogi Ciechanów kilkakrotnie stawali na hiszpańskim podium.
Bardzo dobre występy  zanotowała Ilona Omiecińska, która zdobyła srebrny medal w walkach indywidualnych do 62 kg przegrywając nieznacznie w finale tej konkurencji z Irlandką Louise Mccagh.  Udany występ zaliczył również Piotr Szwejkowski, który zdobył brązowy medal w konkurencji układów formalnych III Dan( 3 pojedynki wygrane, porażka Ramirez, Paragwaj). Również pozostali nasi zawodnicy Piotr Pełka i Paweł Szwejkowski wypadli bardzo dobrze pomimo braku indywidualnego medalu byli dużym wzmocnieniem  drużyn męskich przyczyniając się do zdobycia dwóch złotych medali przez drużynę w układach oraz w technikach specjalnych. Paweł indywidualnie w walkach do 62 kg ( wygrał 2 walki, przegr. Gray, Szkocja) zajął miejsce 9-16 oraz w układach IV-VI Dan zajął miejsce 5-8 (wygrał 3, przegr. Nguyen, Australia)  Natomiast Piotrek Pełka niestety nie „wskoczył „ na podium, po zaliczeniu tylko 3 z 5 prób w technikach specjalnych musiał zadowolić się  5 miejscem.  

Wyniki zawodników LKS Matsogi Ciechanów:

Ilona Omiecińska:

Indywidualnie

  • Srebrny medal- walki do 62 kg.

Drużynowo

  • Złoty medal  -drużynowe testy siły,
  • Złoty medal -drużynowe walki

 Piotr Pełka:       

  Indywidualnie

  • V miejsce – techniki specjalne,

Drużynowo

  • Złoty medal - drużynowe techniki specjalne,

 

Piotr Szwejkowski:

Indywidualnie

  • brązowy medal – układy formalne III dan,

Drużynowo

  • Złoty medal - drużynowe układy formalne,   

Paweł Szwejkowski:

Indywidualnie

  • V-VIII miejsce – układy formalne IV-VI dan,
  • V-VIII miejsce – walki do 63 kg

Drużynowo

  • Złoty medal - drużynowe układy formalne

Szczegółowe informacje: pztkd.live

XI Mazovia Master Cup

 

Programy szkoleniowe
Matsogi

Sponsorzy


 

 

 

 

 

 

Patronat medialny

 

 

 

Współpraca