Federacje

 

XII Międzynarodowy Turniej Taekwon-do

Masters Mazovia  Cup 2018

W dniach 17-18 listopada 2018 r. w miejskiej  hali widowiskowo-sportowej MOSiR w Ciechanowie odbyła się kolejna XII edycja Międzynarodowego Turnieju Taekwon-do Masters Mazovia Cup.

Zawody rozegrano pod  patronatem Prezydenta Miasta Ciechanów Pana Krzysztofa Kosińskiego.

Tegoroczna edycja MMC zgromadziła po raz kolejny na starcie rekordową liczbę zawodników 623 zawodników( w ubiegłym roku startowało515 zawodników, a w 2016- 273 zawodników) z 52 klubów i 7 państw: Białorusi, Gruzji, Łotwy, Rosji, Szwecji, Ukrainy oraz Polski.

Ciechanowskie zawody nie były jedyną ważną imprezą Taekwon-do w sezonie jesiennym( Puchar Europy w Rumunii oraz Puchar Świata w Australii), a pomimo tego po raz kolejny pobiła rekord frekwencji. Również poziom turnieju podnosi się z każdym rokiem co przyczynia się do udziału wielu świetnych zawodników. Wraz z poziomem sportowym podnosi się poziom organizacyjny, zawody można było obserwować na żywo w internecie w systemie stream live.

Po raz pierwszy w historii pojedynki rozgrywano aż na sześciu polach walki na których można było podziwiać w akcji najlepszych zawodników, co powodowało, że licznie zgromadzona publiczność na pewno się nie nudziła.

Z ciechanowskich zawodników na szczególne wyróżnienie zasługuje Karolina Królikowska, która świetnie spisała się w walkach do 50 kg  juniorek zdobywając srebrny medal.

Po dobrych walkach odpadli w pierwszej fazie turnieju juniorzy Jakub Królikowski, Patryk Załęski i Daniel Prusiński, którzy trafili od razu na utytułowanych zawodników i późniejszych tryumfatorów turnieju.

Bardzo dobrze zaprezentowali się młodzi zawodnicy w kategorii kadeta oraz dzieci wygrywając wiele pojedynków i zdobyli oprócz medali niezbędne doświadczenie, które zaprocentuje w przyszłości.

Wyniki zawodników LKS Matsogi Ciechanów:

            SENIORZY 18 -35 lat

Miejsce 5-6;

 1. Mateusz Sadkowski –  walki do 85 kg

JUNIORZY 15-17 lat

srebrne medale:

 1. Karolina Królikowska – walki do 50 kg kolorowe pasy

KADECI 12-14 lat

Srebrne medale:

 1. Nowak Filip – walki do 60 kg stopnie 9-6 kup

DZIECI 10-11 lat

Złote medale:

 1. Wojciechowski Karol– walki +54kg stopnie 9-6 kup

Srebrne medale:

 1. Nałęcz Aleksandra – walki do 48 kg stopnie 9-6 kup
 2. Mroczek Wiktoria – walki do 30 kg stopnie 9-6 kup

brązowe medale:

 1. Chumięcka Nikola - układy formalne 9-6 kup
 2. Dymkowska Maja - walki do 48 kg stopni 9-6 kup
 3. Chumięcka Nikola - walki do 36 kg, stopnie 9-6 kup
 4. Gadomski Kacper - walki do 42 kg stopni powyżej 5 kup
 5. Woźniak Aureliusz - walki do 48 kg stopni 9-6 kup
 6. Szwąder Dominik - walki do 36 kg stopni 9-6 kup

 

W sumie w zawodach startowało 33 zawodników reprezentujących LKS Matsogi Ciechanów. Zawody zostały zorganizowane przy wsparciu Urzędu Miasta w Ciechanowie

Patronat medialny nad imprezą sprawowali: Tygodnik Ciechanowski i KRDP, a organizatorami byli: LKS Matsogi Ciechanów, Polski Związek Taekwon-do, AETF oraz MOSiR Ciechanów.

 

XI Mazovia Master Cup

 

Programy szkoleniowe
Matsogi

Sponsorzy


 

 

 

 

 

 

Patronat medialny

 

 

 

Współpraca